Modelowanie sylwetki – poznaj 3 sposoby na wiotką skórę i oporną tkankę tłuszczową

Wiotka skóra, cellulit, miejscowo zlokalizowane nadmiary tkanki tłuszczowej to problemy, które mogą się pojawić mimo regularnych ćwiczeń i zdrowego odżywiania. Warto wtedy dodatkowo wprowadzić profesjonalne zabiegi, które wzmocnią skórę, przyspieszą redukcję tkanki tłuszczowej i „dopieszczą” Twoją sylwetkę.

Modelowanie sylwetki z pomocą profesjonalnych zabiegów

Modelujące działanie nowoczesnych technologii polega przede wszystkim na inicjowaniu i stymulowaniu naturalnych procesów zachodzących w organizmie. Ujędrnianie wiotkiej skóry możliwe jest dzięki skróceniu nadmiernie rozciągniętych włókien kolagenowych oraz pobudzeniu produkcji nowego kolagenu. Redukcja tkanki tłuszczowej możliwa jest dzięki wywołaniu zjawiska lipolizy – komórki tłuszczowe zostają uszkodzone i uwalniają swoją zawartość, która następnie usuwana jest z organizmu na drodze procesów metabolicznych. Dzięki działaniu ujędrniającemu i wyszczuplającemu, zabiegi modelowania sylwetki pozwalają również na redukcję cellulitu.

Zabiegi modelowania sylwetki polecane przez ekspertów

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny wykonywany jest manualnie przez masażystę lub przy pomocy specjalnego urządzenia. W Klinice Estell Forest w Warszawie skorzystamy z tej drugiej opcji. Zmechanizowane głowice masujące stymulują intensywnie układ limfatyczny. Zabieg ten przyczynia się do redukcji obrzęków, wspomaga usuwanie cellulitu, przyczynia się do poprawienia jakości skóry. Drenaż limfatyczny trwa od 30 do 60 minut. Intensywność masażu dostosowana jest do indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia Pacjenta. Dla uzyskania optymalnych efektów zalecana jest seria 12–16 drenaży w odstępach 2–3 dni, a nawet codziennie. Dla podtrzymania rezultatów warto wykonywać 1 zabieg w miesiącu.

Zimne mikrofale

Jednoczesna redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej możliwa jest dzięki zastosowaniu mało inwazyjnej technologii zimnych mikrofal. Mają one zdolność niszczenia membran komórek tłuszczowych oraz skracania włókien kolagenowych w skórze. Efektem zabiegu jest również pobudzenie produkcji nowego kolagenu. Dzięki swoim właściwościom zimne mikrofale pozwalają wyszczuplić i wymodelować sylwetkę w newralgicznych miejscach, takich jak brzuch, uda czy pośladki. Specjaliści zalecają serię 4–6 zabiegów, które należy powtarzać co 2–3 tygodnie.

Fala radiowa

W zabiegach modelowania sylwetki wykorzystano również ujędrniające działanie fal radiowych. Wnikają one głęboko w tkankę i podgrzewają ją, stymulując produkcję nowego kolagenu oraz skracając istniejące włókna kolagenowe. Zabieg z wykorzystaniem skoncentrowanej fali radiowej pozwala na redukcję miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz wymodelowanie sylwetki i obkurczenie wiotkiej skóry. Dla jak najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie serii 4-6 zabiegów raz w tygodniu.

Nie zapominaj o naturalnych metodach modelowania sylwetki

Decydując się na profesjonalne zabiegi, nie można rezygnować ze zdrowego trybu życia, dzięki któremu można utrwalać efekty modelowania sylwetki, a nawet je pogłębiać. Specjaliści zalecają regularną aktywność fizyczną oraz utrzymywanie zbilansowanej diety. Ważne jest również odpowiednie nawadnianie organizmu.

Jeśli szukasz sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej, wejdź na stronę www.findbeauty.expert.com.

Treść promocyjnaZobacz także:
Photo of author

Marcin

Dodaj komentarz